Inteligentny budynek

Ampio Smart Home – innowacja i niezawodność

Oświetlenie zewnętrzne
Oświetlenie
Nagłośnienie, TV
Czujnik zalania, ruchu, dymu, ciepła
Rekuperacja, wentylacja, klimatyzacja
Sterowanie ogrzewaniem
Podlewanie ogrodu
Podgrzewany podjazd, brama garażowa
Sterowanie roletami
Zliczanie wyprodukowanej energii z paneli fotowoltaicznych

Smart home Ampio

Budujesz dom, hotel, biurowiec lub prowadzisz firmę instalacyjną?

System Ampio to produkt rozwijany na polskim przez 26 lat. Obecnie jest jednym z systemów posiadających największe możliwości rozbudowy, największy wybór modułów szklanych dotykowych, urządzeń wykonawczych i integracji przewodowych CAN, KNX, RS232, RS485, ModBus, Dali, LAN, MQTT oraz bezprzewodowych Z-Wave, LoRa (system dalekiego zasięgu), EnOcean oraz Bluetooth 5.0

Ampio jest systemem zbudowanym z urządzeń o topologi rozproszonej. Każde z urządzeń jest niezależną jednostką autonomiczną i nie wymaga do poprawnego działania (serwera, jednostki nadrzędnej), pozwala to realizować funkcje inteligentne bezpośrednio w module. Zapewnia to bardzo dużą bezawaryjność

  • Obraz z kamer i domofonu
  • Dostęp przez chmurę
  • Graficzna wizualizacja budynku
  • Sceny i logika
  • Personalizacja aplikacji
  • Sterowanie alarmem

Integracje bez ograniczeń automatyki budynkowej

Inteligentna automatyka dostępna na zawołanie

System Ampio sprawdzi doskonale nie tylko w małym mieszkaniu, dużym domu, wielkiej rezydencji ale również jako system zarządzania w firmie, hali produkcyjnej czy dużym biurowcu. Pozwala się dostosować do każdego budynku. Zaoszczędzisz swój czas, pieniądze i zyskasz komfort użytkowania wybierając sprawdzony system

Cechy wyróżniające inteligentny dom

Funkcjonalność aplikacji mobilnej Ampio

Dostosowuje się do Ciebie

W aplikacji każdy użytkownik może mieć przypisane funkcje z których może korzystać. W domu dzieci mogą mieć zablokowany dostęp do sterowania oświetleniem w sypialni rodziców oraz regulowania temperatury i rozbrajania alarmu. W firmie kierownik może może zarządzać tylko działem produkcji bez dostępu do archiwum i biura. Zaprogramowane sceny mogą jednym kliknięciem uruchomić cały budynek oraz go wyłączyć.

-skontaktuj się z nami

-dostarcz nam projekt

-zapytaj o darmową konsultacje profesjonalistów

-poproś o wycenę

-dopytaj o wszystkie szczegóły dotyczące systemu Ampio

-podpisz umowę na wykonanie systemu Smart Home

-ciesz się niezawodnością systemu

W ofercie znajdziemy prostą automatykę do załączania, regulowania urządzeń jak również produkty niedostępne u konkurencji jak multisensory, wielostrefowe własne systemu audio, cyfrowe sterowanie oświetleniem po przewodach elektrycznych i wiele więcej
Na przygotowanych rzutach budynku możemy w szybki sposób sprawdzić jakie obwody mamy uruchomione
Dla każdego zdarzenia możemy ustawić odpowiednie powiadomienie jeżeli chcemy mieć nasz dom pod kontrolą
Jeden panel który pozwala sterować całym domem, alarmem, oświetleniem, roletami, temperaturą, nagłośnieniem. Rezygnujemy z wielu wyłączników które zajmują pół ściany.
System Ampio możemy zintegrować z dowolnym urządzeniem które pozwala na to. Od prostych klamek bezprzewodowych przez systemy audio, stacje pogodowe, liczniki prądu po skomplikowane urządzenia diagnostyczne

Inteligentny dom – czym jest?

 

Inteligentny dom to polski odpowiednik nazwy „smart home”. Współcześnie posługujemy się już „inteligentnymi” telefonami, telewizorami, zegarkami i innymi urządzeniami. Określenie to oznacza, że wykorzystują one zaawansowane technologie oraz pomagają zautomatyzować wiele czynności. Tak samo jest w przypadku mieszkania – system smart home to nowoczesna instalacja elektryczna, która ułatwia wiele codziennych czynności. Łączy różne elementy wyposażenia, a także pozwala nimi odpowiednio sterować. W ten sposób sprawia, że mieszkanie staje się miejscem wygodniejszym, bezpieczniejszym, a także bardziej ekologicznym.

Inteligentny dom wyręcza swoich mieszkańców w wykonywaniu wielu żmudnych czynności, pomaga stworzyć odpowiednie warunki do wypoczynku czy pracy, a także chroni ich bliskich oraz dobytek. Dzięki niemu życie jest przyjemniejsze. Chociaż dawniej wizja zautomatyzowanych mieszkań wydawała się fantazją rodem z science fiction, staje się rzeczywistością. Co więcej, takie rozwiązania nie są już wcale zarezerwowane dla najbardziej zamożnych – wybrane instalacje są przystępne cenowo i proste w montażu nawet w istniejącym już budynku. Do tego inwestycja w nie pozwala generować wymierne oszczędności, np. na rachunkach za prąd i ogrzewanie.

Co składa się na smart home?

System inteligentnego domu składa się z trzech głównych komponentów, którymi są:

  • urządzenia sterujące – umożliwiają kontrolę różnych elementów systemu, np. oświetlenia, rolet czy ogrzewania (działają automatycznie i/lub są obsługiwane przez domowników). Są to m.in.:
    • inteligentne gniazdka i włączniki,
    • inteligentne żarówki,
    • inteligentne termostaty,
    • inteligentne przyciski;
  • czujniki – wykrywają czynniki, na które mają reagować (np. ciemność, zmiana temperatury, dym), a następnie przekazują informacje do urządzeń sterujących lub jednostki centralnej, by nastąpiła odpowiednia reakcja;
  • centrum sterowania – urządzenie łączące wszystkie elementy systemu, umożliwiające im wzajemną komunikację, a także dające dostęp do zdalnego kontrolowania wybranych części składowych.

Tak zwany smart home jest po prostu mieszkaniem wyposażonym w dodatkowe akcesoria, które są połączone w jeden, odpowiednio skomunikowany, inteligentny system. Przez to pozwala sterować różnymi instalacjami za pomocą centrum sterowania, specjalnych przycisków, ale też aplikacji mobilnej.

W skład inteligentnego domu wchodzą zazwyczaj systemy obsługujące:

  • oświetlenie,
  • ogrzewanie i wentylacja,
  • bramy i rolety,
  • bezpieczeństwo (m.in. alarm, monitoring),
  • multimedia (np. system audio, smart TV),
  • ogród (np. system podlewania trawników).

Dlaczego warto zainwestować w system smart home?

Współcześnie systemy smart home nowoczesnymi instalacjami elektrycznymi, dlatego ich montaż nie musi odbywać się na etapie budowy domu czy wykańczania mieszkania. Proces założenia takiego rozwiązania odbywa się stosunkowo szybko, dlatego dzięki niemu można w prosty sposób zupełnie odmienić swoje codzienne życie. Jest bowiem udogodnieniem, które pomaga podnieść komfort, ale też pozwala zaoszczędzić sporo czasu, wysiłku oraz pieniędzy.

Przede wszystkim w inteligentnym domu można w pełni skupić się na tym, co faktycznie jest ważne. System automatycznie lub na życzenie wykonuje proste czynności, takie jak np. włączanie/wyłączanie światła bądź ogrzewania, zasuwanie/rozsuwanie rolet czy uzbrojenie/rozbrojenie alarmu. Chociaż każde z tych zadań pozornie zajmuje niewiele czasu, razem mogą zabierać nawet godzinę dziennie. Do tego potrafią np. skutecznie rozproszyć podczas pracy albo przerwać wypoczynek. Takie wsparcie doskonale sprawdza się również wtedy, gdy mieszkańcy potrzebują dodatkowej pomocy – wśród nich są osoby starsze, z niełnosprawnościami itp.

Ogromną zaletą inteligentnego domu jest też to, jak bardzo jest komfortowy. Sprzyja nie tylko wypoczynkowi, ale też rozrywce. Automatycznie lub za pomocą kilku kliknięć pozwala stworzyć idealne warunki do relaksu czy zabawy. Ponieważ system może obsługiwać także multimedia, doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach. Dla przykładu, włączy przyjemną muzykę po ciężkim dniu w pracy, pomoże przygotować filmowy wieczór z bliskimi albo przyda się przy organizowaniu imprezy dla znajomych.

System smart home może również chronić dom oraz jego mieszkańców. Obsługuje alarm i monitoring, a także czujniki dymu, zalania, otwarcia okien itp. Dzięki niemu można też sprawdzić sytuację w domu, gdy przebywa się poza nim. Kiedy jest się na wakacjach albo w pracy, da się w prosty sposób upewnić, że np. zgasiło się światło, odłączyło żelazko czy wyłączyło ogrzewanie.

Jednym z celów nowoczesnych instalacji elektrycznych tego typu może być także zmiana codziennego trybu życia na bardziej oszczędny i ekologiczny. Automatyczne obsługiwanie oświetlenia, ogrzewania czy rolet pozwala utrzymać idealne warunki we wnętrzach, przy jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej oraz gazu. Co więcej, system pozwala kontrolować zapotrzebowanie na prąd i podpowiada, w jaki sposób można je ograniczyć.

Inteligentny dom z Alarm-House

W ofercie Alarm-House dostępne są wszystkie komponenty niezbędne do stworzenia inteligentnego domu. Proponujemy również gotowe rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w mieszkaniach i domach, ale też hotelach, biurach itp. Współpracujemy z producentami tworzącymi:

  • system Ampio – rozwijany i udoskonalany już od 26 lat. Aktualnie uchodzi za jeden z największym potencjałem na rozbudowę. Daje wiele możliwości integracji przewodowych i bezprzewodowych. Ponieważ wykorzystuje topologię rozproszoną, każde urządzenie jest niezależną jednostką, dzięki czemu system jest nieawaryjny. Przy tym centrum sterowania umożliwia obsługę wszystkich funkcji zdalnie lub bezpośrednio w wybranym module.
  • system Grenton – stanowi połączenie technologii przewodowej i bezprzewodowej, dlatego może być instalowany w każdych warunkach. Jest otwarty na wiele standardów, przez co pozwala połączyć ze sobą najróżniejsze urządzenia. Do tego posiada szyfrowanie AES 128, stosowane w bankach. Dzięki niemu ma się pewność, że wszystkie dane są bezpieczne, a dobytek jest odporny na cyberataki ze strony hakerów czy włamywaczy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą systemów inteligentnego domu proponowanych przez Alarm-House! W razie potrzeby chętnie odpowiemy na pytania oraz pomożemy dobrać optymalny wariant. Stwórz swój wymarzony smart home, by żyć mądrze – wygodnie, bezpiecznie i ekologicznie!