Monitoring

Systemy monitoringu Kielce

Monitoring

Oferujemy usługi w zakresie instalacji monitoringu, kamer. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie proponując najlepsze rozwiązania przy użyciu profesjonalnego sprzętu Hikvision, Sunell. Zapewniamy darmowe przeszkolenie z obsługi sprzętu. Oferowany monitoring pozwala zapisywać obraz na dysku twardym oraz umożliwia zdalny podgląd na telefonie komputerze.

System monitoringu zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa poprzez możliwość obserwowania otoczenia w obrębie naszego domu. Możemy to robić będąc bezpośrednio w naszym domu lub wystarczy nam urządzenie z dostępem do internetu. Takie zabezpieczenie pozwoli nam kontrolowac sytuację na żywo lub odtworzyć obraz który jest zapisywany na dysku twardym. Systemy monitoringu znajdują również zastosowania we wszelkiego rodzaju sklepach lub lokalach usługowych w których jesteśmy narażeni na kradzież lub zniszczenie mienia. Przy użyciu takiego systemu jedna osoba jest w stanie monitorować duży obszar oraz udowodnić klientowi ewentualną winę. Obecne kamery posiadają wiele zastosowań jednak do pewności jego działania niezbędne jest aby były instalowane przez doświadczony personel. Oferowane systemy monitoringu dostosowujemy do potrzeb i budżetu klienta

Monitoring IP jest nowoczesną koncepcją budowy systemów monitoringu wizyjnego. W systemach monitoringu IP, komunikacja pomiędzy urządzeniami obserwującymi (kamery IP), a urządzeniami rejestrującymi (rejestratory NVR) oraz urządzeniami służącymi do podglądu obrazu (najczęściej komputery PC, tablety i smartfony) odbywa się za pośrednictwem komputerowej sieci IP opartej o protokół TCP/IP.


Telewizja przemysłowa jest to system służący do obserwacji wizyjnej za pomocą kamer video podłączonych do rejestratorów obrazu i monitorów. Inne często spotykane nazwy systemów telewizji przemysłowej to np. telewizja dozorowa lub monitoring wizyjny.

Kamery przemysłowe, rejestratory cyfrowe i inne urządzenia w nimi współpracujące pracują w zamkniętym systemie obserwacyjnym, natomiast coraz popularniejszy staje się podgląd obrazu z kamer przez internet. Telewizja przemysłowa wykorzystywana jest jako monitoring sklepów i innych punktów sprzedaży, monitoring hal produkcyjnych, parkingów, biur oraz wszelkiego rodzaju zakładów pracy a także monitoring domów i innych prywatnych posesji.

Firma Hikvision, lider w dziedzinie zabezpieczeń CCTV, oferuje swoim klientom urządzenia o różnym stopniu zaawansowania. Zarówno wśród kamer, jak i rejestratorów można wyróżnić produkty z linii ekonomicznej, ogólnie dostępnej, które w zupełności wystarczają do zrealizowania większości projektów oraz produkty z linii profesjonalnej dedykowane do specjalnych zastosowań. Firma cały czas kładzie duży nacisk na rozwój swoich urządzeń, ciągle dodawane są nowe modele, nowe funkcje i kamery o wyższych rozdzielczościach. Wśród gamy produktów, dostępne są między innymi kamery umożliwiające identyfikację tablic rejestracyjnych, kamery o wysokiej czułości, umożliwiające obserwację nocą w trybie kolorowym w miejscach o niskim oświetleniu, kamery ze sprzętowym WDR (szeroki zakres dynamiki) o mocy 140 dB dedykowane do pracy w pomieszczeniach o dużej różnicy jasności.

Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD1323G0-I (2 Mpix, 2.8 mm, 0.028 lx, IR do 30

W związku z pojawianiem się kamer o coraz wyższych rozdzielczościach, generowany jest coraz większy strumień danych, a nagrania na dysku twardym zajmują coraz więcej miejsca. Przykładowo, dla kamery 2 Mpix, po ustawieniu bitrate 4096kbps (CBR), odświeżania 25kl/s, nagrywania ciągłego 24h, nagrania będą przechowywane na dysku twardym o pojemności 1 TB przez ok. 22 dni. Przy kamerze o rozdzielczości 5 MPix, przy zalecanym bitrate 9216kbps (CBR), odświeżaniu 25kl/s, nagrywaniu ciągłym 24h, nagrania będą już przechowywane przez ok. 9 dni. Biorąc pod uwagę to, że kodek H.264 nie został stworzony i zoptymalizowany pod kątem monitoringu i wraz ze wzrostem rozdzielczości wzrosło zapotrzebowanie na pasmo i pojemność dyskową, firma Hikvision wyszła na przeciw temu problemowi. Opracowała nowy sposób kodowania H.264+, bazujący na kompresji H.264, ale zoptymalizowany pod kątem monitoringu. Dzięki temu udało się skompresować strumień wideo od 50 – 70% przy zachowaniu takiej samej jakości obrazu w porównaniu ze standardową wersję kodeka. Im bardziej scena jest statyczna, tym bardziej obraz może być skompresowany. W najgorszym przypadku – jeśli na scenie pojawia się duży ruch, uzyskujemy taką samą skuteczność jak w przypadku H.264. Nie trudno zauważyć tutaj oszczędność w przypadku monitorowania np. sklepu gdzie w ciągu dnia występuje duży ruch, natomiast nocą, gdy jest on zamknięty, ruchu nie ma wcale. Korzystanie z nowej metody kompresji pozwala realnie zaoszczędzić pieniądze, ponieważ pozwala zredukować o połowę koszty związane z zakupem dysków twardych. Oprócz oszczędzania pieniędzy na dyskach twardych, często można zaoszczędzić również na kupnie rejestratora, wybierając model wspierający 2 dyski twarde, a nie droższy model 4 dyskowy. Wszystkie rejestratory IP Hikvision z serii DS-7600NI-E oraz DS-7700NI-E oraz kamery z linii 2, platformy R6 obsługują nową metodę kompresji. W chwili obecnej są to kamery IP Hikvision o oznaczeniu DS-2CD2x22WD (linia 2, 2 MPix) lub DS-2CD2x42WD (linia 2, 4 MPix). Nowa metoda kompresji wspierana jest również przez kamery i rejestratory z serii profesjonalnej. Wkrótce dostępne będą w linii ekonomicznej inne modele posiadające taką funkcjonalność. Zaletą tego kodowania w stosunku do nowej metody kompresji H.265 jest to, że aby z niej skorzystać nie trzeba wymieniać hardware, a zaledwie zaktualizować firmware.

Oferowane systemy monitoringu

Oferujemy kamery i sprzęt najlepszych producentów krajowych i zagranicznych. Nie proponujemy tanich chińskich produktów
Na każdą usługę i kamerę dajemy 2 letnią darmową gwarancje
Systemy instalowane są przez wykwalifikowany personel posiadający odpowiednie kwalifikacje gwarantują bezproblemową obsługę sprzętu

Dla domu

Dla firmy

Inne

Alarmy to nasza specjalność

Kamery, monitoring, kamery do monitoringu, monitoring domu, monitoring sklepu, systemy monitoringu, zdalny podgląd, Kielce, tanie kamery, tani monitoring. Elementy monitoringu

Skontaktuj się z nami