Monitoring domu Kielce – sprawdź!

Chcesz założyć monitoring domu lub telewizję przemysłową w Kielcach? Dowiedz się, jak działa taki system i jak najlepiej go zainstalować!

Monitoring domu – bezpieczeństwo na co dzień

Monitoring domu jest współcześnie coraz popularniejszym sposobem na ochronę swojego dobytku oraz bliskich. System wykorzystujący kamery rejestrujące obraz pozwalają całą dobę nadzorować sytuację wewnątrz i na zewnątrz (np. na podwórzu, na podjeździe czy tuż przed wejściem). Mogą uchwycić niepokojące albo podejrzane sytuacje, np. włamywaczy próbujących dostać się do środka. Do tego w przypadku nowoczesnych instalacji, można obsługiwać je zdalnie, z poziomu urządzenia podłączonego do Internetu.

Coraz więcej osób prywatnych zakłada monitoring domu w Kielcach. To nie tylko doskonały sposób na zabezpieczenie swojego dobytku przez włamywaczami czy innymi osobami niepowołanymi. Dzięki niemu da się też pilnować swoich bliskich, np. dzieci bawiące się w salonie, dziadków odpoczywających w kuchni czy psy biegające po ogrodzie. System pozwala w każdej chwili kontrolować to, co się dzieje, także wtedy, gdy przebywa się w innym miejscu, np. w pracy albo na wakacjach. Szybki podgląd kamer (np. na smartfonie czy tablecie) pozwala uspokoić myśli albo odpowiednio zareagować na ewentualne nieprawidłowości.

Dzięki monitoringowi domu można zabezpieczyć się przed tragedią albo dużymi stratami finansowymi. Inwestycja w taki system jest więc jak najbardziej opłacalna. Przy tym wcale nie musi być bardzo kosztowna, ponieważ współcześnie takie rozwiązania stają się już powoli powszechne.

Telewizja przemysłowa – ochrona przedsiębiorstwa

Z monitoringiem dotychczas głównie kojarzyła się telewizja przemysłowa, czyli system przeznaczony do nadzoru wizyjnego hal produkcyjnych, magazynów i innych miejsc pracy. Dawniej rzeczywiście takie rozwiązania technologiczne były głównie wykorzystywane przez przedsiębiorców, którzy chcieli zabezpieczyć oraz kontrolować swój biznes. Aktualnie kamery montuje się także w domach, miejscach publicznych itp., ale nadal przede wszystkim są wykorzystywane właśnie w budynkach zakładowych.

Telewizja przemysłowa w świętokrzyskim cieszy się dużą popularnością. Takie instalacje pozwalają monitorować pracowników, a także zabezpieczają pomieszczenia i teren przed złodziejami oraz innymi nieupoważnionymi osobami. Dzięki nim można zapobiec ogromnym stratom, w porę zauważając włamywaczy, pożar czy inne zagrożenie. Nagrania z kamer są również niezwykle przydatne w sytuacjach, w których doszło np. do wypadku lub innego problematycznego zdarzenia. Pomagają ustalić przebieg wydarzeń, by wykryć przyczynę i podjąć odpowiednie kroki.

Korzystając z telewizji przemysłowej można również pilnować pracowników, dbając o ich bezpieczeństwo, a także o to, by odpowiednio wywiązywali się ze swoich obowiązków. Sam fakt istnienia takiego systemu dyscyplinuje podwładnych, co zapobiega nieodpowiednim zachowaniom, np. ignorowaniu poleceń, zbyt częstym przerwom, nieodpowiedniemu traktowaniu współpracowników, kradzieżom czy innym nadużyciom. W efekcie system ten przyczynia się do poprawienia warunków pracy, co ma ogromny wpływ na jakość oferowanych produktów czy usług.

Kamery do monitoringu i rodzaje systemów

Kamery do monitoringu są jednym z najważniejszych elementów instalacji, ale dopiero w połączeniu z innymi urządzeniami tworzą system wizyjny. Istnieje wiele odmian urządzeń wykorzystywanych w tych celach. Zwykle stosuje się podział ze względu na obiektyw. Najczęściej stosuje się kamery:

 • szerokokątne,
 • megapikselowe (stałoogniskowe lub zmiennoogniskowe),
 • z ręcznie regulowaną ogniskową,
 • moto-zoom (zmiennoogniskowe, ze zdalnie sterowanym zoomem optycznym).

Wśród kamer do monitoringu można spotkać modele różniące się też formą obudowy, co ma duży wpływ na m.in. kąt nagrywania. Najpopularniejsze są:

 • tubowe,
 • obrotowe,
 • kopułowe,
 • kompaktowe.

Ogólnie cały system, czyli monitoring wizyjny, głównie składa się z:

 • kamer,
 • urządzeń rejestrujących (np. rejestrator, komputer),
 • przewodów instalacyjnych,
 • urządzeń sieciowych,
 • urządzeń do odbioru sygnału (komputer, monitor, tablet itp.)
 • urządzeń montażowych, m.in. zasilaczy do kamer, rozgałęźników, nadajników.

Aktualnie powszechnie można spotkać trzy odmiany monitoringu wizyjnego:

 • analogowy – wykorzystuje najstarszą technologię, opierającą się na sieci lokalnej połączonej za pomocą kabli koncentrycznych. Obraz jest nagrywany w rozdzielczości ok. 768×576 pikseli (PAL/NTSC), przez co ma słabą jakość i jest mało szczegółowy. Jest zapisywany w pamięci wewnętrznej urządzenia albo na zewnętrznych dyskach, dzięki czemu można go przechowywać i odtwarzać nawet po długim czasie. Takie instalacje współcześnie najczęściej stosuje się np. na halach produkcyjnych, w pobliżu szkół/urzędów czy w marketach;
 • cyfrowy (IP, ang. Internet Protocol) – wykorzystuje nowoczesny protokół internetowy IP. Umożliwia tworzenie dużych systemów, które da się swobodnie rozbudowywać, na podstawie sieci LAN. Można zarządzać nim zdalnie, za pośrednictwem urządzeń podłączonych do Internetu. Umożliwia nagrywanie w o wiele lepszej jakości. Wariant często spotykany w luksusowych domach, sklepach z biżuterią itp.;
 • hybrydowy – systemy łączące kamery analogowe z cyfrowymi urządzeniami. Konwertują sygnał analogowy na cyfrowy, umożliwiając zdalny podgląd oraz zapis większej ilości danych.

Monitoring wizyjny w Kielcach z Alarm-House

W naszej ofercie dostępne są wszelkie komponenty, które pozwalają stworzyć proste, a także zaawansowane systemy. Z pomocą Alarm-House można złożyć monitoring wizyjny w Kielcach w warunkach przemysłowych, a także domowych. Przygotowujemy instalacje dostosowane do różnych oczekiwań. Pomagamy zabezpieczać mieszkania, domy, biura, hale produkcyjne, urzędy, parkingi, podwórza itp.

Kompleksowo projektujemy oraz montujemy różnorodne systemy monitoringu wizyjnego w świętokrzyskim. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów i usług. W razie potrzeby odpowiadamy na pytania oraz chętnie służymy radą. Zadbaj o bezpieczeństwo z Alarm-House!

Systemy monitoringu Kielce

 

 

Logo Hikvision Logo Dahua

 

Monitoring

Oferujemy usługi w zakresie instalacji monitoringu, kamer. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie proponując najlepsze rozwiązania przy użyciu profesjonalnego sprzętu Hikvision, Dahua. Zapewniamy darmowe przeszkolenie z obsługi sprzętu. Oferowany monitoring pozwala zapisywać obraz na dysku twardym oraz umożliwia zdalny podgląd na telefonie komputerze.

System monitoringu zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa poprzez możliwość obserwowania otoczenia w obrębie naszego domu. Możemy to robić będąc bezpośrednio w naszym domu lub wystarczy nam urządzenie z dostępem do internetu. Takie zabezpieczenie pozwoli nam kontrolować sytuację na żywo lub odtworzyć obraz który jest zapisywany na dysku twardym. Systemy monitoringu znajdują również zastosowania we wszelkiego rodzaju sklepach lub lokalach usługowych w których jesteśmy narażeni na kradzież lub zniszczenie mienia. Przy użyciu takiego systemu jedna osoba jest w stanie monitorować duży obszar oraz udowodnić klientowi ewentualną winę. Obecne kamery posiadają wiele zastosowań jednak do pewności jego działania niezbędne jest aby były instalowane przez doświadczony personel. Oferowane systemy monitoringu dostosowujemy do potrzeb i budżetu klienta

Monitoring IP jest nowoczesną koncepcją budowy systemów monitoringu wizyjnego. W systemach monitoringu IP, komunikacja pomiędzy urządzeniami obserwującymi (kamery IP), a urządzeniami rejestrującymi (rejestratory NVR) oraz urządzeniami służącymi do podglądu obrazu (najczęściej komputery PC, tablety i smartfony) odbywa się za pośrednictwem komputerowej sieci IP opartej o protokół TCP/IP.


Telewizja przemysłowa jest to system służący do obserwacji wizyjnej za pomocą kamer video podłączonych do rejestratorów obrazu i monitorów. Inne często spotykane nazwy systemów telewizji przemysłowej to np. telewizja dozorowa lub monitoring wizyjny.

Kamery przemysłowe, rejestratory cyfrowe i inne urządzenia w nimi współpracujące pracują w zamkniętym systemie obserwacyjnym, natomiast coraz popularniejszy staje się podgląd obrazu z kamer przez internet. Telewizja przemysłowa wykorzystywana jest jako monitoring sklepów i innych punktów sprzedaży, monitoring hal produkcyjnych, parkingów, biur oraz wszelkiego rodzaju zakładów pracy a także monitoring domów i innych prywatnych posesji.

Turbo HD, ColorVu

Firma Hikvision, lider w dziedzinie zabezpieczeń CCTV, oferuje swoim klientom urządzenia o różnym stopniu zaawansowania. Zarówno wśród kamer, jak i rejestratorów można wyróżnić produkty z linii ekonomicznej, ogólnie dostępnej, które w zupełności wystarczają do zrealizowania większości projektów oraz produkty z linii profesjonalnej dedykowane do specjalnych zastosowań. Firma cały czas kładzie duży nacisk na rozwój swoich urządzeń, ciągle dodawane są nowe modele, nowe funkcje i kamery o wyższych rozdzielczościach. Wśród gamy produktów, dostępne są między innymi kamery umożliwiające identyfikację tablic rejestracyjnych, kamery o wysokiej czułości, umożliwiające obserwację nocą w trybie kolorowym w miejscach o niskim oświetleniu, kamery ze sprzętowym WDR (szeroki zakres dynamiki) o mocy 140 dB dedykowane do pracy w pomieszczeniach o dużej różnicy jasności.

Kamera IP sufitowa Hikvision DS-2CD1323G0-I (2 Mpix, 2.8 mm, 0.028 lx, IR do 30

W związku z pojawianiem się kamer o coraz wyższych rozdzielczościach, generowany jest coraz większy strumień danych, a nagrania na dysku twardym zajmują coraz więcej miejsca. Przykładowo, dla kamery 2 Mpix, po ustawieniu bitrate 4096kbps (CBR), odświeżania 25kl/s, nagrywania ciągłego 24h, nagrania będą przechowywane na dysku twardym o pojemności 1 TB przez ok. 22 dni. Przy kamerze o rozdzielczości 5 MPix, przy zalecanym bitrate 9216kbps (CBR), odświeżaniu 25kl/s, nagrywaniu ciągłym 24h, nagrania będą już przechowywane przez ok. 9 dni. Biorąc pod uwagę to, że kodek H.264 nie został stworzony i zoptymalizowany pod kątem monitoringu i wraz ze wzrostem rozdzielczości wzrosło zapotrzebowanie na pasmo i pojemność dyskową, firma Hikvision wyszła na przeciw temu problemowi. Opracowała nowy sposób kodowania H.264+, bazujący na kompresji H.264, ale zoptymalizowany pod kątem monitoringu. Dzięki temu udało się skompresować strumień wideo od 50 – 70% przy zachowaniu takiej samej jakości obrazu w porównaniu ze standardową wersję kodeka. Im bardziej scena jest statyczna, tym bardziej obraz może być skompresowany. W najgorszym przypadku – jeśli na scenie pojawia się duży ruch, uzyskujemy taką samą skuteczność jak w przypadku H.264. Nie trudno zauważyć tutaj oszczędność w przypadku monitorowania np. sklepu gdzie w ciągu dnia występuje duży ruch, natomiast nocą, gdy jest on zamknięty, ruchu nie ma wcale. Korzystanie z nowej metody kompresji pozwala realnie zaoszczędzić pieniądze, ponieważ pozwala zredukować o połowę koszty związane z zakupem dysków twardych. Oprócz oszczędzania pieniędzy na dyskach twardych, często można zaoszczędzić również na kupnie rejestratora, wybierając model wspierający 2 dyski twarde, a nie droższy model 4 dyskowy. Wszystkie rejestratory IP Hikvision z serii DS-7600NI-E oraz DS-7700NI-E oraz kamery z linii 2, platformy R6 obsługują nową metodę kompresji. W chwili obecnej są to kamery IP Hikvision o oznaczeniu DS-2CD2x22WD (linia 2, 2 MPix) lub DS-2CD2x42WD (linia 2, 4 MPix). Nowa metoda kompresji wspierana jest również przez kamery i rejestratory z serii profesjonalnej. Wkrótce dostępne będą w linii ekonomicznej inne modele posiadające taką funkcjonalność. Zaletą tego kodowania w stosunku do nowej metody kompresji H.265 jest to, że aby z niej skorzystać nie trzeba wymieniać hardware, a zaledwie zaktualizować firmware.

 

Oferowane systemy monitoringu

Oferujemy kamery i sprzęt najlepszych producentów krajowych i zagranicznych. Nie proponujemy tanich chińskich produktów
Na każdą usługę i kamerę dajemy 2 letnią darmową gwarancje
Systemy instalowane są przez wykwalifikowany personel posiadający odpowiednie kwalifikacje gwarantują bezproblemową obsługę sprzętu

Dla domu

Dla firmy

Inne

Alarmy to nasza specjalność

Bez problemu podejmiemy się montażu systemu monitoringowego. Lata praktyki wraz z nabytym doświadczeniem sprawiają, że klienci, którzy nam zaufali, są zadowoleni. Zadzwoń do nas! Tel.: +48 691 739 248