Project Description
Czym jest inteligentny dom i jak go zbudować?
Osoby, które budują swoje domy, coraz częściej chcą stawiać na wysoko rozwinięte nowinki technologiczne. Dzięki temu dom staje się w pełni funkcjonalny, daje wiele możliwości oraz można poczuć się w nim naprawdę bezpiecznie. Sterowanie światłem, roletami czy ogrzewaniem pozwala na pełną kontrolę, nawet zdalną, dzięki czemu można zmienić temperaturę pomieszczenia, czy też zgasić światło, nie wychodząc z łóżka.
Na jakim etapie zaplanować instalacje inteligentnego domu?
Tak naprawdę instalacje systemu inteligentnego domu można wdrożyć na każdym etapie. Należy jednak pamiętać, że będzie się to wiązało z mniejszym lub większym remontem. Dlatego najlepiej zacząć myśleć o tym w trakcie budowania domu, gdy nie jest on jeszcze wykończony, ponieważ, dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z wykuwaniem ścian, czy zrywaniem podłóg. Warto pamiętać, że instalacje można stale i sukcesywnie poszerzać o kolejne moduły, zatem bez obaw można na początek postawić nawet na niewielką i podstawową ilość modułów. Co więcej, większość urządzeń coraz częściej jest bezprzewodowych, dlatego można uniknąć łączenia wszystkich modułów w jednej szafie automatyki. Dzięki temu instalacja będzie mniej wymagająca, jak i również będzie dużo bardziej estetyczna. W końcu niewielka puszka schowana pod włącznikiem nie będzie rzucać się w ogóle w oczy, w porównaniu z szafą automatyki.
Czy można samodzielnie zbudować inteligentny dom?
Instalacje elektryczne inteligentnego domu często mogą stanowić wyzwanie dla laików i niewyspecjalizowanych w tej dziedzinie elektryków. Dzieje się tak, ponieważ instalacje stanowią integralną całość wszystkich elementów udogodnień w naszym domu. Co za tym idzie, wszystkie łączenia, instalacje itp. muszą być wykonane prawidłowo i z niezwykłą precyzją. Żeby odpowiednie podłączenie takich instalacji było możliwe, najlepiej będzie skorzystać z usług wyspecjalizowanych elektryków i fachowców. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, setki zadowolonych klientów daje wiarygodność naszej firmie. Nasi fachowcy mają bardzo duże doświadczenie, zdobywane przez lata. Nie będzie dla nas żadnym wyzwaniem spełnienie wszystkich indywidualnych oczekiwań, a w sytuacjach, które tego wymagają, będziemy służyć profesjonalnym doradztwem. Wspólnie opracujemy plan, który spełni najśmielsze oczekiwania.
Konfiguracja systemów
Jeśli wszystkie instalacje są już wykonane poprawnie, to można przejść do kolejnego etapu — konfiguracji systemów smart domowych w aplikacji mobilnej. Jest to o tyle proste, że z łatwością można wykonać to samodzielnie, dzięki czemu unikniemy kosztów związanych z wykonaniem dodatkowej usługi. Posiadanie takiej aplikacji pozwoli na łatwe ustawianie idealnych dla nas parametrów, czy to związanych z temperaturą pomieszczeń, czy np. poziomem jasności światła. Taka aplikacja pozwoli na niezwykle precyzyjne ustawienia, które zostaną zapisane, a co za tym idzie, nie trzeba będzie za każdym razem ustawiać ich na nowo.
Zmniejsz rachunki dzięki sterowanemu ogrzewaniu
Dla wielu ludzi może się wydawać, że systemy, które wchodzą w skład inteligentnego domu, wiążą się z wysokimi rachunkami. Jednak prawda wygląda tak, że dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zminimalizować koszty opłat. Przykładowo, możemy w pełni sterować temperaturą w domu. Na noc, czy też w godzinach, kiedy nie ma nas w domu, możemy ustawić niższą temperaturę, co będzie się wiązało z mniejszym zużyciem prądu, gazu, czy innych typów ogrzewania, które posiadamy. Niejednokrotnie może się zdarzyć, że zapomnieliśmy przed wyjściem zgasić światło. Również i w tym przypadku z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, gdyż przy pomocy aplikacji będzie można z łatwością mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym domu, a co za tym idzie, zgasimy światło zdalnie, nawet gdy jesteśmy setki kilometrów od domu.
Smart home w małym mieszkaniu
W dużych i tłocznych miastach ludzie zazwyczaj osiedlają się w mieszkaniach. Niektórzy nie potrzebują dużych przestrzeni, gdyż te niewielkie w pełni spełniają wszystkie oczekiwania. Małe mieszkania nie muszą się jednak wiązać z brakiem możliwości wykonania instalacji, wyspecjalizowanych dla inteligentnego domu. Również w takim przypadku możemy postawić na wiele udogodnień, takich jak sterowanie światłem, czy chociażby nowoczesna klimatyzacja. Warto pamiętać, że kategoria smart home, to również systemy alarmowe. Nieważne jest, czy posiadamy duże, czy małe mieszkanie, na każdej przestrzeni powinniśmy czuć się bardzo bezpiecznie. Systemy smart home zdecydowanie pozwolą poczuć się swobodnie, niezależnie, czy jesteśmy w naszym kącie, czy też z dala od niego. Z instalacjami inteligentnego domu będziemy mogli wiedzieć o każdej sytuacji zaistniałej na naszej przestrzeni.
Na podsumowaniu można powiedzieć, że systemy inteligentnego domu w bardzo dużym stopniu ułatwiają życie, a co więcej, sprawiają, że dom staje się dużo bardziej spersonalizowany i z przyjemnością będziemy chcieli do niego wracać. Warto wdrażać takie rozwiązanie, ponieważ będziemy mogli mieć lepszą kontrolę nad tym, co dzieje się w naszych czterech ścianach.